Merhaba, Sevgili Burdurlular.

Kentimize, kişisel ya da kurumsal ölçüde katkıda bulunmak, geliştirmek ve ileriye taşımak hepimizin ortak kaygısıdır. Buradan yola çıkarak, ilimiz için neler yapabiliriz düşüncesi, fikirlerimizde hep yer etmiştir. Burdur'da yaşayan herkesin, bireysel veya kurumsal alanda sorumluluğu olduğunu çok iyi bilmelidir. Toplum için hazırlanan değerlere sahip çıkmalıdır. Her şeyden önce benlikten çıkarak biz olmayı başarmamız gerekmektedir. İlimiz için bir nokta dahi konulduysa, ona sahip çıkılması gelecekte kazanıma dönüşecektir.

Toplumun yerel sorunlarını gidermek açısından Burdurda.net web sitesi sosyal, kültürel ve ticari amaçlı kullanılmak üzere hazırlandı. Bu site, Burdur ilinde yaşayan nüfus oranı göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Aslında, Burdurda.net sosyal medya sitesi bir internet sitesi değil, Burdur'daki herkesin faydalanabileceği bilgi üniversitesidir. Burdur sosyal medya web sitesi bir araçtır. Asıl amaç yönetim tarafında bulunan bilgili, tecrübeli ve deneyim sahibi ekiptedir. Burada, ne anlatmaya çalıştığımız yakında anlaşılacaktır.

Yerel sosyal medya ağı Burdur'da, 7'den 70'e hitap edecek şekilde planlanmış ve tasarlanmıştır. Bu sitede, bilginin gücü etkin olacaktır. Çünkü, elde edilen bilgileri bir araya getirmek için milyonlarca lira yatırım yapılmış ve zaman harcanmıştır.

Site, kişisel ya da ticari amaçlar için kullanıma uygundur. Ayrıca, Burdur halkının ekonomik açıdan faydalanması sağlanacaktır. Biz, iki gücü bir araya getirdik. Birisi internet diğeri ise bilgidir. İşletmelerin, reklam veya pazarlama alanındaki çalışmalarına destekler verilecektir. Bu konuda, 30 ana 750 alt sektörün kullanabileceği altyapı hazırlanmıştır. Bilgi ve hazırlık süreci 11 yıl sürmüştür.

Burdur toplumunun ihtiyacı olabilecek her türlü konu titizlikle incelenerek ortaya çıkan gereksinimler, zaman içerisinde siteye entegre edilecektir. Burdur halkına düşen önemli görev, sadece bu projeye sahip çıkmaktır. Burdurluyuz ve ilimizin sorunlarını biliyoruz.

İlimize saygılar sunuyor, esenlikler diliyoruz.

Güncelleme: 27 Haziran 2021