Burdurda https://www.burdurda.net Burdur Sektörel Haber Merkezi Mon, 24 Feb 2020 22:15:33 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 https://www.burdurda.net/wp-content/uploads/2018/12/favicon.png Burdurda https://www.burdurda.net 32 32 Burdur Şiş Nerede Yenir? https://www.burdurda.net/burdur-sis-nerede-yenir/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=burdur-sis-nerede-yenir https://www.burdurda.net/burdur-sis-nerede-yenir/#respond Mon, 24 Feb 2020 20:29:19 +0000 https://www.burdurda.net/?p=182 İlimizin müthiş lezzetlerinden olan vew ızgara çeşitleri arasında en başta gelen Burdur şiş nerede yenir? cevap arayalım. Siz değerli okurlarımıza bu konuda yol gösterecek, ayrıca meşhur şişimizin tarihini araştırıp sizlerle paylaşılacaktır. Burdur Şiş Izgarayı Abartmıyoruz! Meşhur ızgaramız, insanın yedikçe daha çok canının çektiği türden diyebiliriz. Gerçek lezzete reklam gerekmez. Gelin birde Burdur şişin tadına bakında …

The post Burdur Şiş Nerede Yenir? appeared first on Burdurda.

]]>
İlimizin müthiş lezzetlerinden olan vew ızgara çeşitleri arasında en başta gelen Burdur şiş nerede yenir? cevap arayalım. Siz değerli okurlarımıza bu konuda yol gösterecek, ayrıca meşhur şişimizin tarihini araştırıp sizlerle paylaşılacaktır.

Burdur Şiş Izgarayı Abartmıyoruz!

Meşhur ızgaramız, insanın yedikçe daha çok canının çektiği türden diyebiliriz. Gerçek lezzete reklam gerekmez. Gelin birde Burdur şişin tadına bakında gerçek lezzeti görün. Bu yazımızda dillerden düşmeyen ızgara yiyeceğimize fazlaca yer ayırmak istiyoruz. Çünkü Burdur da şiş nerede yenir sorusuna karşılık detaylı bir liste ile karşınızda olmak ve nerede yiyeceğiz diye düşünmenize hiç gerek kalmayacak şekilde hazırlayacağız. Lezzeti kaçırmayın!

Burdur ŞİŞ Nasıl Hazırlanır?

Burdur Şiş köfte malzeme olarak sadece dana etinden yapılır. Dana etinin de her kısmından yapılmaz. Dananın kaburga etinden özenle seçilmiş olması ve etin sinirsiz olması gerekmektedir. Sinirsiz kaburga eti temin edildikten sonra 10 kg ete 300 gr gelecek şekilde kuyruk yağı ilave edilerek lezzetinin artması sağlanır.

Kıymanın hazırlanmasından pişme aşamasına kadar itina ile hazırlanan Burdur usulü siş son derece lezzetli olup damak tadınızda unutulmayacak şekilde kalır. Çünkü herkes bu ızgaraya istenilen damak tadını veremez. Burdur ızgara şiş köfte için en önemli püf nokta, iç kısımlarının (ala sulu) az pişmiş olmasıdır. Birkaç dakika içinde pişenler ocaktan alınır ve şişlerden çıkarılarak servis yapılır.

Karnınız çok mu acıktı? Hiç Dert Etmeyin!

Zaman kaybetmeden bir buçuk meşhur ızgara Burdur şişten söyleyin damak tadının keyfini doyasıya çıkarın. Daha önce tadına bakmayanlar bu kadar abartılacak ne var diyebilirsiniz. Biz abartmıyoruz yedikten sonra kararı siz verin diyor, kelime ile anlatılmayacağını vurgulamaya çalışıyoruz.

Ayrıca bu meşhur lezzetimiz; Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret konularak marka olarak tescillendi. Türk Patent Enstitüsü’ne 26 Temmuz 2010’da başvuru yapılarak, “9 Ağustos 2010’da koruma kararı alındı ve 3 Temmuz 2011’de 27983 sayılı Resmi Gazete’de ilan edildi. 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararnamenin 12. Maddesi gereğince 9 Ağustos 2010 tarihinden geçerli olmak üzere de tescil edildi.

Burdur Şiş Nerede Yenir?

Burdur şiş lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdurun meşhur ızgara şişini yapan yerleri BURADAN takip edebilirsiniz.

Zaman kaybetmeden bir buçuk meşhur ızgara Burdur şişten söyleyin damak tadının keyfini doyasıya çıkarın. Daha önce tadına bakmayanlar bu kadar abartılacak ne var diyebilirsiniz. Biz abartmıyoruz yedikten sonra kararı siz verin diyor, kelime ile anlatılmayacağını vurgulamaya çalışıyoruz.

Burdur şiş fiyatları nedir nerede yenir nasıl yapılır? sorularınıza hazırlanarak geliyoruz.

Çok kısa müsaadenizi istiyoruz. Hemen geleceğiz…!

The post Burdur Şiş Nerede Yenir? appeared first on Burdurda.

]]>
https://www.burdurda.net/burdur-sis-nerede-yenir/feed/ 0
Aydınlatma Avize ve Elektrik Malzemeleri https://www.burdurda.net/aydinlatma-avize-ve-elektrik-malzemeleri/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=aydinlatma-avize-ve-elektrik-malzemeleri https://www.burdurda.net/aydinlatma-avize-ve-elektrik-malzemeleri/#respond Fri, 31 Jan 2020 11:05:47 +0000 https://www.burdurda.net/?p=171 Yaşam alanlarının tamamında aydınlanma gereği duyarız. Bunların bazen sıradan veya tasarruflu, bazende göze hitap etmesini isteriz. Özellikle evlerimizde oturma odası ve salonda bulunan aydınlatmalara avizenin hoş görüneceğini düşündüğümüzde avize çeşitleri ve modellerine ihtiyacımız olabilir. Bu konuda elektrik malzemeleri satan elektrikçi dükkanlarına ihtiyacımız olur. İşte bu aşamada Burdur’da avize çeşitleri aradığınızda elektrik malzemeleri konusunda bol ürün …

The post Aydınlatma Avize ve Elektrik Malzemeleri appeared first on Burdurda.

]]>
Yaşam alanlarının tamamında aydınlanma gereği duyarız. Bunların bazen sıradan veya tasarruflu, bazende göze hitap etmesini isteriz. Özellikle evlerimizde oturma odası ve salonda bulunan aydınlatmalara avizenin hoş görüneceğini düşündüğümüzde avize çeşitleri ve modellerine ihtiyacımız olabilir. Bu konuda elektrik malzemeleri satan elektrikçi dükkanlarına ihtiyacımız olur.

İşte bu aşamada Burdur’da avize çeşitleri aradığınızda elektrik malzemeleri konusunda bol ürün seçenekleri ile pozitif elektrik bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Üstelik ekonomik ve kaliteli ürünlerin bulunması da sizler için yararlı olacaktır. Günümüzde ampullerin birçok renk tonu bulunmakta. Beyaz florasan ışığından yumuşak sarıya, ihtiyacınızı karşılayacak, gözünüze iyi görünen ve en önemlisi de gözünüzü yormayacak bir renk seçerek oturma odanızı bu renkte aydınlatabilirsiniz. Bazı dekoratörler ise oturma odalarına hem beyaz hem de gün ışığı tonunda yumuşak bir renk koyarak kullanıcılar için opsiyonlar sağlıyorlar.

Aydınlatma Avize Çeşitleri ve Elektrik Malzemeleri

Avize model ve şekilleri her ne olursa olsun dekorasyon ve mimarinin süper kahramanlardır. Bir mekanın dekorasyonunda en çok dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır. Avizeler ev veya iş hayatımızı geçirdiğimiz yaşam alanlarımızın aydınlatma ihtiyacını bize verirken aynı zamanda estetik görsel ihtiyaçları da karşılayan dekoratif ürünler olmalıdır.

Bir avize alırken ilk olarak kaplamasına ve metal kısmına dikkat etmeliyiz. Mutlaka çelik ve paslanmaz malzemeden imal edilmiş olmalı ki avizenin kullanım süresi uzun olsun. Gövde ve kaplamaları paslanmaz maddeden olmayan avizeler zaman içinde neme bağlı olarak veya avizenin temizlenmesi sırasında kullanılan ıslak bezler nedeniyle paslanmaya neden olacaktır. Bu nedenle avize alırken bu önemli detayı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Eviniz için Avize Seçimi Nasıl Olmalı?

Aydınlatma konusunda evinizde her odada farklı avizeler kullanabilirsiniz. Dilerseniz yerden yükselen modern lambalar, dilerseniz tavana gömülü aydınlatma avizeleri dilerseniz de aklınıza gelebilecek aydınlatma avizeleri kullanabilirsiniz. Ancak salon aydınlatmasında kesinlikle avize kullanmalısınız. Sadece doğru bir aydınlatma için değil aynı zamanda şık modern ve dekorasyon oluşturmak için avize modelleri önemli bir etken rol oynamaktadır. Bir evde süslü ve gösterişli dekorasyona sahip olan salona avize seçerken öncelikle odanın büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Eğer beğendiğiniz avize modeli salon için küçük boy olursa oda oldukça karanlık olacaktır.

Elektrik malzemeleri veya avize ihtiyaçlarınızda Pozitif Elektrik firmasını tercih edebilirsiniz.

Firmanın iletişim ve konum bilgilerine BURADAN ulaşabilir irtibata geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

The post Aydınlatma Avize ve Elektrik Malzemeleri appeared first on Burdurda.

]]>
https://www.burdurda.net/aydinlatma-avize-ve-elektrik-malzemeleri/feed/ 0
Lisinia Doğa Okulu Projesi https://www.burdurda.net/lisinia-doga-okulu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=lisinia-doga-okulu https://www.burdurda.net/lisinia-doga-okulu/#respond Sun, 16 Dec 2018 06:48:12 +0000 https://www.burdurda.net/?p=117 Lisinia doğa okulu projesi “eğitim” kavramını toplumsal gelişim ve sürdürülebilir kalkınmanın temeli olarak görmektedir. Bu temelden yola çıkarak merkezde yapılan tüm uygulamalarda farklı nitelik ve yaş gruplarına hitap edecek eğitim çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Bu eğitimlerin tümü uygulamalı olarak sürdürülmekte ve uzmanlar yardımıyla hazırlanan modüller gönüllüler tarafından 7’den 70’e tüm bireylerin katılımıyla uygulanmaktadır. 2011 yılında başlatılan Lisinia …

The post Lisinia Doğa Okulu Projesi appeared first on Burdurda.

]]>
Lisinia doğa okulu projesi “eğitim” kavramını toplumsal gelişim ve sürdürülebilir kalkınmanın temeli olarak görmektedir. Bu temelden yola çıkarak merkezde yapılan tüm uygulamalarda farklı nitelik ve yaş gruplarına hitap edecek eğitim çalışmalarına ağırlık verilmektedir. Bu eğitimlerin tümü uygulamalı olarak sürdürülmekte ve uzmanlar yardımıyla hazırlanan modüller gönüllüler tarafından 7’den 70’e tüm bireylerin katılımıyla uygulanmaktadır.

2011 yılında başlatılan Lisinia Doğa Okulu projesi kapsamında Burdur Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izin kapsamında; Burdur geneli ilköğretim ve lise öğrencileri belirlenmiş program dahilinde Lisinia Doğa Okulu’na katılmakta; Her okuldan birer “Doğa Gönüllüsü” olarak ayrılmaktadır.

Lisinia Doğa Okulu kapsamında ;

  • Suyun Önemi ve Su Kaynaklarının Tasarruflu Kullanılması
  • Küresel Isınma, İklim Değişikliği ve Alınabilecek Önemler
  • Yaban Hayatı ve Önemi, Biyolojik Çeşitlilik
  • Organik Tarım Teknikleri ve Başarı Hikâyeleri
  • Zararlı Kimyasallar ve Kansere Etkileri

Bunların alt başlıklarında yer alan onlarca konuyu kapsayan eğitim programları uygulanmaktadır. Program tüm okulların kendi bünyelerinde ve merkezde yapılan eğitimleri içermektedir. Dünyadan ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden merkeze gönüllü olarak destek vermek amacıyla gelenler öncelikle merkezde bir iç eğitime tabi tutulmakta; Sonrasında ise çalışmalara destek vermektedir.

Lisinia doğa okulu etkinliklerini Burdur Valiliğinden alınan izinle köylere taşımış köy kahvelerinde de eğitim vermektedir; Aynı zamanda davet edildiği üniversitelerde (MAKÜ, Atatürk Üniversitesi, AKÜ…) seminer dahilinde lisinia doğa okulu öğrencilere ulaştırılmaktadır. Bu güne kadar merkeze gelen tüm ziyaretçiler ve gönüllüler bu eğitim programına katılmış 45.000 bireye ulaşılmıştır.

Lisinia Doğa en önemli çalışmalardan olan Ekolojik Üretim/Lisinia Doğa Dostu Tarım Uygulamaları (sıfır kimyasallı üretim) projesiyle birlikte;

Kurulduğu günden beri yüzyıllardır bu topraklarda herhangi bir ilaç ve kimyasal madde kullanılmadan yapılmış kaliteli tarım uygulamalarından esinlenilmiş; Günümüzün gereği olarak Organik Tarım Sertifikalandırma işlemlerine başlanmış, İMO Sertifikasyon kuruluşundan ekolojik üretim sertifikası 3.yılın sonunda alınmaya hak kazanılmıştır.

Toprak verimliliği, hastalık ve zararlılardan korunmada uygun çeşit seçimi, ürün rotasyonu, bitki atıklarının değerlendirilmesi, yeşil gübreleme, organik atıkların kullanılması, hayvan gübresi ve biyolojik kontrol gibi yöntemler esas olarak belirlenmiştir.

Ekolojik tarım yüksek kaliteyi hedefleyen bir tarım sistemidir.

Lisinia doğa hali hazırda devam ettirilmektedir. Konum ve iletişim bilgileri için: Buraya Tıklayınız

Proje ile ilgili detaylı bilgiye BURADAN Ulaşabilirsiniz.

The post Lisinia Doğa Okulu Projesi appeared first on Burdurda.

]]>
https://www.burdurda.net/lisinia-doga-okulu/feed/ 0
Burdur El Sanatları https://www.burdurda.net/burdur-el-sanatlari/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=burdur-el-sanatlari https://www.burdurda.net/burdur-el-sanatlari/#respond Sun, 16 Dec 2018 05:16:04 +0000 https://www.burdurda.net/?p=109 Burdur el sanatları dediğimizde ilk akla gelenleri sizlere sıralamaya çalışacağız. Geçmişte dokumacılık Burdur’da neredeyse ilk sırada gelirdi, dokumacılığın yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi olduğu bilinmektedir. Burdur yöresinde mekikli ve kirkitli dokuma örnekleri tespit edilmiştir. Kirkitli dokumaları halı, hala (kilim) ve sumak olduğu; Özellikle hayvancılıkla geçinen Türkmenler tarafından dokunduğu, mekikli dokumalar olarak İbecik bezi, Dastar ve …

The post Burdur El Sanatları appeared first on Burdurda.

]]>
Burdur el sanatları dediğimizde ilk akla gelenleri sizlere sıralamaya çalışacağız. Geçmişte dokumacılık Burdur’da neredeyse ilk sırada gelirdi, dokumacılığın yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi olduğu bilinmektedir. Burdur yöresinde mekikli ve kirkitli dokuma örnekleri tespit edilmiştir. Kirkitli dokumaları halı, hala (kilim) ve sumak olduğu; Özellikle hayvancılıkla geçinen Türkmenler tarafından dokunduğu, mekikli dokumalar olarak İbecik bezi, Dastar ve Burdur Alacasıdır.

Burdur El Sanatları Nelerdir?

Burdur’un en eski el sanatlarından birisidir. Burdur el sanatı 1950 senesine kadar önemli geçim kaynağı idi. Bilhassa “Burdur alacası” ve “Burdur bezi” adı verilen dokuma bezleri tezgâhlarda dokunurdu. Bugün sayılabilecek seviyeye indi. Şu anda Gölhisar ilçesinin İbecik köyünde “dastar” adı altında dokumacılık yapan ve geçimini bundan sağlayan birkaç aile bulunmaktadır. Yörük diyarı Burdur’un yaylalarında kurulan çadırların (kara çadır) keçi kılından dokunması geleneği az da olsa devam etmektedir. Ayrıca dokunan ürünler deve, üç göllü ve kıvrımlı kilim çeşitleri, kara ve ala çul, torba; heybe ve tuz torbası, çuval ve harar, aba ve çaşır, turluk, yün çorap ve kabalak; İhram ve sofra bezi, çocuk kolanı ve deve kolanı, paldım olarak sıralanabilir.

İlimizde ayrıca Gölhisar ilçesi tarafında, genellikle Söğüt kasabası ve Bölme Pınar köyünde kamıştan hasır dokumacılığı yapılır. Evlerde kilimlerin altına bu dokunan hasırlar serilir. Bölgenin Yörük olması dolayısıyla bilhassa dağ köylerinde keçi fazlaca yetiştirilir. Keçinin kılından hem kara çadır hem de oturmak için çul yapılır. (Burdur Firmaları)

Alaca Dokuma

Burdur Alaca Dokumaları, 1950 yıllarına kadar ilin önemli bir geçim kaynağıydı. Alaca dokumasının canlanması, yeniden geçim kaynağı haline gelebilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Masa ve sehpa örtüleri, atkı, şal, sini bezi, göynek, peştamal, el bezi, peçete, peşkir vb. olarak üretilen alaca dokumaları; Özgün moda tasarımı olarak piyasada yerini almaktadır. Günümüzde Burdur Belediyesi Halı Sarayı binasında mevcut tezgahlarda Burdurlu hanımefendiler tarafından alaca dokumaları bütün güzelliği ile dokunmaya devam etmekte; Turistlerin giyimine ve evlerine ayrı bir sanatsal estetik katmaktadır.

Halıcılık ve Kilimcilik

Yöre genelinde dokunan halı; atkısı yün, çözgüsü yün olarak dokunan kaba havludur. Genellikle gül motifleri yerleştirilen halının örnekleri ve malzemesi tüccarlardan temin edilmektedir. Daha önceki yıllarda atölyelerde çok sayıda kadının çalıştığı halıcılık sektöründe günümüzde yurt genelinde olduğu gibi Burdur’da da gerileme vardır.

Yöre Büğdüz Halıları düğüm sayıları ve Yeşilova ilçesi de kilim motifleri açısından önemli merkezlerdir.

Var olan bir iki dokuma atölyesi ve dokuma yapılan bazı evlerde geçmişte Isparta halısı dokunmakta iken; Günümüzde ise Milas, Antalya Döşeme altı halılarının dokunmakta olduğu görünmektedir.

İbecik Bezi

İbecik Bezi bayanlar tarafından yapılan, tamamen el emeği göz nuruyla tahta tezgâhlarda dokunan, İbecik köyüne has bir dokuma ürünüdür. Unutulmaya yüz tutan bu dokumalar; Burdur İş Kur İl Müdürlüğü ve Gölhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile dokuma kursları açılmıştır. Kurslar sonunda çoğu kişi evlerine tezgâh yaptırarak; Hem unutulmaya yüz tutan bir kültürel değerimizi yeniden canlandırmışlar hem de ekonomik anlamda aile bütçelerine katkı sağlamaktadırlar. İbecik Bezi, başörtüsü, masa örtüsü, sehpa örtüsü, şal, perde ve elbise olarak dokunmaktadır.

Çözgü halindeki pamuk ipliğinden dokunan bu bezin üzerine isteğe göre; ipek, pamuk ipliği, bürüncük atkıları ve kener ipliği (yanış) örnek atılır. Hangi motif işlenecekse ona göre desen verilir. Bezin üzerine eğri su örneği (yanışı), fardı yanışı, topak yanış, zencir yanış, sülük yanış isimleri verilen değişik şekillerde yanış işlenir. Örneğin şala eğri su ve topak yanışları atılır. Halk tarafından başörtüsü olarak kullanılan dastarların çevresine oya yapılır. Masa örtüsü, şal, sehpa örtüsü ve perde olarak kullanılacak olan bezlerin kenarları aynı dastar ipliği ile püsküllenir.

İbecik Bebeği

İbecik köyünde tarihi kültürümüzü yaşatmak amacıyla oyuncak bebekler üzerine üç etek olarak bilinen giysi yapılmaktadır. Üç etek giydirilmiş oyuncak bebekler yerli ve yabancı turistlere satılmaktadır.

Bakırcılık

İnsanoğlunun en çok kullandığı madenlerden biri de bakırdır. Çok yaygın olan dövme bakırcılık bugün tarihe karışmak üzeredir. Evlerimizde numunelik olarak saklanan ve antika muamelesi gören bakır örnekleri köşeleri süslemektedir. İhtiyaç maddesi olmaktan çıkmış süs eşyası hüviyetine bürünmüştür. Arasta’da turistik amaçlı bakır eşyalar üretilmektedir.

Ibrıkçılık (Testicilik)

Burdur el sanatları olarak Ibrıkçılık (Testicilik) kesin olmamakla birlikte Mamak köyünün kuruluşundan itibaren günümüze kadar devam ederek geldiği tahmin edilmektedir. Ayrıca yöremizin önemli antik şehirlerinden olan Sagalassos’un keramik ve seramik bakımından merkezi diyebileceğimiz yer yine Mamak köyüdür. Sagalassos’ta M.Ö 1. yy. dan M.S. 6. yy. a kadar seramikçiliğin ekonomide önemli bir yerinin olduğu bilinmektedir. Bu sebeple köyün birçok yerinde antik dönemlere ait; Toprak kaplar (ibrik, testi, çömlek, iki kulplu) ile su künkleri, çatı kiremitleri çıkmaktadır. Görüldüğü üzere hem antik çağlarda hem de daha sonraki Türk iskânı dönemlerinde; Mamak Köyü toprak işlemeciliği bakımından önemli bir merkez olmuştur.

21. yüzyıla doğru gelişen teknoloji karşısında tutunamayan Ibrıkçılık; Mamak köyünde unutulmaya yüz tutmuşken, 2001–2002 yılında girişimci Hüseyin Sezer ile genç usta İmdat Kazan tarafından canlandırılmaya çalışılmaktadır.

Kabak Kemane Yapımı

Kabak kemane yörede yaygın olarak kullanılan bir halk çalgısıdır. Gövde kısmı su kabağından olup üzerine büyükbaş hayvanın yürek zarı derisi gerilerek yapılan yaylı bir sazdır.

Sipsi ve Kaval Yapımı

Sipsi; Türk halk müziği sazları içerisinde en küçük ve gür bir sese sahip olan;
Burdura özgü su kamışından yapılan nefesli bir çalgıdır.

Kaval; Dilli ve dilsiz olmak üzere iki çeşittir.
Erik, kayısı ve ardıç ağaçlarından yapılan nefesli bir halk çalgısıdır.

Burdur el sanatları ile ilgili detayları yazımıza ekleyeceğiz…

The post Burdur El Sanatları appeared first on Burdurda.

]]>
https://www.burdurda.net/burdur-el-sanatlari/feed/ 0
Güzel Kentimiz Burdur’a Merhaba ! https://www.burdurda.net/burdura-merhaba/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=burdura-merhaba https://www.burdurda.net/burdura-merhaba/#respond Sat, 15 Dec 2018 09:36:06 +0000 http://www.burdurda.net/?p=13 Yeni web sitemizle güzel kentimiz Burdura Merhaba; Birbirinden farklı sıra dışı yeniliklerle ve ilginç yazılarımızla karşınızda olacağız. Sürekli yenilik diyoruz, çünkü her şey zamanla eskir yıpranır yada modası geçer. Genelleme yaparak incelediğimizde toplumda ve iş dünyasında papağan misali hep aynı kalıplaşmış sözler deyimler. Peki bu söylemlerin yada icraatların yenileri yok mu? Dünyanın sonu mu geldi? …

The post Güzel Kentimiz Burdur’a Merhaba ! appeared first on Burdurda.

]]>
Yeni web sitemizle güzel kentimiz Burdura Merhaba; Birbirinden farklı sıra dışı yeniliklerle ve ilginç yazılarımızla karşınızda olacağız. Sürekli yenilik diyoruz, çünkü her şey zamanla eskir yıpranır yada modası geçer. Genelleme yaparak incelediğimizde toplumda ve iş dünyasında papağan misali hep aynı kalıplaşmış sözler deyimler. Peki bu söylemlerin yada icraatların yenileri yok mu?

Dünyanın sonu mu geldi? Elbette hayır…

Burdura Merhaba

Dünyanın sonu gelmediyse konuşulacak, yazılacak o kadar çok konu var ki neresinden başlayalım ne yazalım karar vermekte zorlanıyoruz. Aslında bu konuda acele etmemize hiç gerek yok çünkü; web sitemizi yeni yayına almış durumdayız. Bundan sonraki süreçte farklı ve sıra dışı yazılarımızla sizlerle birlikte olmaya gayret edeceğiz. Yeni fikirler üreterek topluma ve ticari kesime fayda sağlamaya, yol göstermeye fazlaca zaman ayırmak istiyoruz. İş dünyamızın buna ihtiyacı olduğunu biliyoruz.

Günlük yaşantımızdan tutunda iş hayatımızın her alanını sonu olmayan bir derya olarak görüyoruz. Çünkü  basit gördüğümüz her konu altında binlerce ayrımla karşılaşabiliyor, bunların bir çoğunu dillendiremiyoruz bile. Çünkü biz her şeyi hafife alıyor, hiç bir konuda hassas olamıyoruz. Kendimizden başka hiç bir şeyi düşünmüyor, ön yargı ve egolarımıza yenik düşüyoruz.

Biz bunları neden anlatıyoruz?

Yılların birikimi ile elde edilen deneyim ve tecrübeler bir araya geldiği zaman, paylaştıkça anlam kazanarak değerleneceğini, gelecek nesillere daha güzel yansıyacağına inanıyoruz. Bu sebeple gelecek nesillerin zaman kazanmasını istiyoruz. Çünkü, Dünyada farkında olmadığımız ve geri kazanamayacağımız en büyük kayıp zamandır. Özellikle iş dünyasının yaptığı hataların en başında gelmektedir bu zaman kaybı. Ticari ve toplumsal alanları fazlaca önemsiyor daha hassas bir şekilde ele alıyoruz. Ayrıca; Son yıllarda insanımızın çok uzak olduğu konular da diyebiliriz.

Burdura Merhaba derken genel konulara bir başlangıç yapmak için böyle bir terim kullanalım istedik. Çünkü yolumuz uzun işimiz haylice fazla. Son yıllarda daralan piyasalar ile kötüye giden ekonomi iş dünyasında ciddi sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Hatta bir çok esnaf daha ne kadar dayanabilirim? diye kendisine sık sık sorduğunu duymaya başladık bile.

Web sitemizi amacına uygun bir araç olarak kullanmayı düşünüyoruz. Genel olarak yaptığımız araştırmalardan elde edilen bilgileri sizlerle paylaşarak daha çok faydalı olmanın gayreti içerisinde olacağız. Sitemizin en üstünde bulunan canlı destek bölümünden bizimle kolayca irtibata geçebilir isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Burdur sanayi ve ticaret rehberi yönetimi saygılar sunar.

The post Güzel Kentimiz Burdur’a Merhaba ! appeared first on Burdurda.

]]>
https://www.burdurda.net/burdura-merhaba/feed/ 0