Burdur Şiş Nerede Yenir?

Burdur Şiş Nerede Yenir?

İlimizin müthiş lezzetlerinden olan vew ızgara çeşitleri arasında en başta gelen Burdur şiş nerede yenir? cevap arayalım. Siz değerli okurlarımıza bu konuda yol gösterecek, ayrıca meşhur şişimizin tarihini araştırıp sizlerle paylaşılacaktır.

Burdur Şiş Nerede Yenir?

Meşhur ızgaramız, insanın yedikçe daha çok canının çektiği türden diyebiliriz. Gerçek lezzete reklam gerekmez. Gelin birde Burdur şişin tadına bakında gerçek lezzeti görün. Bu yazımızda dillerden düşmeyen ızgara yiyeceğimize fazlaca yer ayırmak istiyoruz.

Çünkü Burdur’da şiş nerede yenir sorusuna karşılık detaylı bir liste ile karşınızda olmak ve nerede yiyeceğiz diye düşünmenize hiç gerek kalmayacak şekilde hazırlayacağız. Lezzeti kaçırmayın!

Burdur Usulü Şiş Nasıl Hazırlanır?

Burdur ızgara şiş köfte malzeme olarak sadece dana etinden yapılır. Dana etinin de her kısmından yapılmaz. Dananın kaburga etinden özenle seçilmiş olması ve etin sinirsiz olması gerekmektedir. Sinirsiz kaburga eti temin edildikten sonra 10 kg ete 300 gr gelecek şekilde kuyruk yağı ilave edilerek lezzetinin artması sağlanır.

Kıymanın hazırlanmasından pişme aşamasına kadar itina ile hazırlanan Burdur usulü siş son derece lezzetli olup damak tadınızda unutulmayacak şekilde kalır. Çünkü herkes bu ızgaraya istenilen damak tadını veremez. Burdur ızgara şiş köfte için en önemli püf nokta, iç kısımlarının (ala sulu) az pişmiş olmasıdır. Birkaç dakikada pişenler ocaktan alınır ve şişden çıkarılarak servis yapılır.

Karnınız çok mu acıktı? Hiç Dert Etmeyin!

Zaman kaybetmeden bir buçuk meşhur ızgara Burdur şişten söyleyin damak tadının keyfini doyasıya çıkarın. Daha önce tadına bakmayanlar bu kadar abartılacak ne var diyebilirsiniz. Biz abartmıyoruz yedikten sonra kararı siz verin diyoruz.

Ayrıca bu meşhur lezzetimiz; Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret konularak marka olarak tescillendi. Türk Patent Enstitüsü’ne 26 Temmuz 2010’da başvuru yapılarak, “9 Ağustos 2010’da koruma kararı alındı ve 3 Temmuz 2011’de 27983 sayılı Resmi Gazete’de ilan edildi.

555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararnamenin 12. Maddesi gereğince 9 Ağustos 2010 tarihinden geçerli olmak üzere de tescil edildi.

Burdur’da Nerede Yenir?

Burdur usulü şiş lezzetini damağınızda hissetmek gibi bir düşünceniz varsa, Burdur Lokanta ve mekanlarda meşhur ızgara şişi yiyebilir veya alo paket servisi ile adresinize isteyebilirsiniz. Burdurun meşhur ızgara şişini yapan yerleri BURADAN takip edebilirsiniz.

Burdur şiş fiyatları nedir nerede yenir nasıl yapılır? sorularınıza hazırlanarak geliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir